Level Up

10 000 godzin – do biegu, gotowi, start!

Wizualnie Idealnie - 10 000 godzin

10 000 godzin – o co chodzi?

Zapewne każda osoba, która w jakiś sposób dąży do bycia lepszą w sporcie, rysunku, grafice, fotografii, śpiewaniu itd. słyszała o teorii 10 000 godzin, którą stworzył K. Anders Ericsson, a szerzej w świecie rozpropagował Malcolm Gladwell. Ogólnie chodzi o to, że po przekroczeniu granicy 10 000 godzin w danej dziedzinie możemy wejść na poziom zarezerwowany dla profesjonalistów, geniuszów, mistrzów. Możemy, ale nie musimy. Bo nie każda godzina ćwiczeń jest równa innej godzinie. Nauka musi być efektywna. Nie można przez te 10 000 godzin cały czas robić tego samego. Czy też w najgorszym wypadku cały czas powielać tych samych błędów. Chodzi o to, żebyśmy wychodzili poza własną strefę komfortu, uczyli się nowych rzeczy i udoskonalali te wcześniej poznane.

Mój cel

Dla mnie cel 10 000 godzin ma być środkiem do osiągnięcia moich marzeń – pracy w branży filmowej lub gier komputerowych przy największych produkcjach oraz zainspirowania moją twórczością innych, tak aby również zdecydowali się na przygodę z digital artem.

Wizualnie Idealnie - 10000 godzin

Moje dotychczasowe wyniki

Tak właśnie przedstawiają się moje wyniki ku 10 000 godzin liczone od 2015 roku. Wcześniejszych statystyk niestety nie posiadam (trochę szkoda, bo na studiach, czy też w pierwszych latach po nich „trochę” pracowałem nad swoimi umiejętnościami w grafice 3d). Ale nic nie szkodzi. W sumie przez późniejszą przerwę i zajęcie się innymi sprawami, trochę ten mój skill zardzewiał, więc świeży start jest jak najbardziej wskazany.

Wracając do sedna, powyższe podsumowanie daje nam 1,5 godziny nauki każdego dnia roku od początku 2015. Trochę mało. Dobrze by było jakbym dobił do 3. A jakbym osiągnął pułap 4-5 godzin, to byłoby rewelacyjnie. Miejmy nadzieję, że uda mi się to poprawić.

A może Wy również byście podjęli takie wyzwanie i chcieli się podzielić swoimi osiągnięciami, postępami? Oczywiście szczerze Was do tego zachęcam, bo warto nad sobą pracować i walczyć o swoje marzenia.

Statystyki będę aktualizować raz na tydzień, starając się opisać to co przez dany tydzień się nauczyłem, z czym miałem problemy, wrzucić linki do nowych prac itd.