Thinkstyle

Marzenia – początek podróży

Wizaulnie Idealnie - artbooki grafika fotografia

Kim chcesz być? Jak widzisz swoje życie za rok, dwa lata, dziesięć lat? Jakie masz marzenia?

Potrafisz odpowiedzieć na te pytania? Ja tak. Zawsze potrafiłem, ale dopiero teraz moje odpowiedzi doprowadziły mnie do założenia tego bloga. Miejsca, które jak mam nadzieję pomoże mi w ich realizacji. Będzie dla mnie siłą napędową, a dla Ciebie przystanią do mile spędzonego czasu i może też bodźcem do zmiany własnego życia.

Do czego dążę? Jakie są moje marzenia?

Początkowe wpisy na blogach zawsze wydawały mi się nudne. Autor się przedstawiał, napisał parę słów o sobie, tym czym się zajmuje, że zawsze chciał pisać na blogu i tym podobne rzeczy. Nuda i rutyna. Spróbuję więc może trochę inaczej, a przed chwilą wspomniane informacje na mój temat na pewno gdzieś znajdziesz – chociażby w jakiejś zakładce tego bloga.

Wrócę teraz do pytań z samego początku, ale nie dam takiej prostej jednoznacznej odpowiedzi. To by było również zbyt nudne i pospolite.

Po prostu zawsze chciałem tworzyć. Tworzyć rzeczy piękne. Powoływać swoimi umiejętnościami do życia nieistniejące światy i postacie. Zachwycać nimi widzów. Inspirować. Zachęcać innych do pracy nad sobą, zmian w życiu i nie poddawania się przeciwnościom losu. Może do podążenia taką samą ścieżką jak ja? Chciałem swoją twórczością i opiniami skłaniać ludzi do refleksji, wymiany zdań. Do wyjścia z marazmu i otępienia. Zmienić otaczającą mnie rzeczywistość na coś idealnego albo przynajmniej bliskie ideałowi. Stąd też i nazwa bloga. Bo chciałbym, aby zarówno moja twórczość graficzna, fotograficzna jak i otaczający mnie świat był idealny. Nazywam się Łukasz Liszko i witam Was na moim blogu „Wizualnie Idealnie”. Mam nadzieję, że zostaniecie tutaj na dłużej, poznamy się i będziemy razem wieść naszą podróż ku lepszemu jutru.


To samo ale prościej

Tak sobie pomyślałem, że może warto ten pseudo filozoficzny wstęp – nie chciałem, żeby tak to wyglądało, na serio! … Dobra, może i chciałem 😛 – przełożyć na „normalniejszy” język. Zrobimy więc z tych moich odpowiedzi na pytania coś typowego, zwyczajnego, ale może nie dla wszystkich nudnego.

 

„Po prostu zawsze chciałem tworzyć. Tworzyć rzeczy piękne. Powoływać swoimi umiejętnościami do życia nieistniejące światy i postacie. Zachwycać nimi widzów. Inspirować.”

Zajmuję się grafiką komputerową (3d) i fotografią. Poświęcam na to większość mojego czasu i tak mi się wymarzyło, że chciałbym pracować przy tworzeniu gier komputerowych i/albo filmów. Chciałbym, żeby moje prace były co raz lepsze zarówno od strony technicznej, jak i zawierały w sobie pewną opowieść. A co do inspirowania, to mnie zainspirowała ekranizacja Władcy Pierścieni Petera Jacksona. Pomyślałem sobie wtedy, że też chcę coś takiego robić. Stworzyć coś co zostanie zapamiętane i mocno zakorzeni się w świadomości widzów. Fajnie by było, gdyby ktoś pomyślał sobie tak o tym co ja tworzę.

„Zachęcać innych do pracy nad sobą, zmian w życiu i nie poddawania się przeciwnościom losu. Może do podążenia taką samą ścieżką jak ja?”

Życie nie jest idealne. Każdy pewnie mógłby teraz przytoczyć większą ilość rzeczy, które go denerwują niż tych, które mu sprawiają przyjemność i czynią jego egzystencję bardziej znośną. Ogólnie, typowy Polak powiedziałby, że życie jest do dupy. Mam więc nadzieję, że blog będzie dla mnie wystarczającym czynnikiem motywującym, aby w końcu coś u siebie zmienić. Przy okazji może zmieni również coś i u Was. Bo jeśli zobaczycie, że taki gość jak ja potrafi coś ze sobą zrobić, to i Wy również jesteście w stanie tego dokonać.

„Chciałem swoją twórczością i opiniami skłaniać ludzi do refleksji, wymiany zdań.”

Czyli myśl o założeniu bloga. Tak, tak. Niech będzie Was co raz więcej. Piszcie komentarze, piszcie i nie przestawajcie. Dyskutujmy, wymieniajmy się opiniami i brońmy własnego zdania.

„Do wyjścia z marazmu i otępienia.”

Po prostu, niech każdy ruszy swoje cztery litery i nie będzie leniem fizycznym, czy umysłowym. Albo i takim, i takim. Tacy ludzie też się zdarzają, ale będziemy się starali to zmienić.

„Zmienić otaczającą mnie rzeczywistość na coś idealnego albo przynajmniej bliskie ideałowi.”

Każdy chciałby, aby wszystko było idealne. Żeby życie układało się po naszej myśli. Marzenia się spełniały itd. To cel, który przyświeca temu blogu. Wszystko musi być idealne ;p

„(…) i będziemy razem wieść naszą podróż ku lepszemu jutru.”

Lepsze jutro – a cóż to takiego? No wiadomo, więcej kasy, lepsza praca, masa ciekawych zainteresowań, podróże po świecie, idealna rodzina/partner, dobra kondycja fizyczna, atrakcyjny wygląd, sława, poważanie, szacunek u innych ludzi, bycie autorytetem. Każdy chciałbym taki być. (Wizualnie) Idealny.