Digital Art

Przegląd prac z Artstation #3

Wizualnie Idealnie - Artstation 003

Trzecie zestawienie moich ulubionych prac z Artstation i kolejna porcja genialnych grafik, które mam nadzieję, że przekonają Was do digital artu, który zasługuje na uznanie jako pełnoprawna dziedzina sztuki.

  1. Yerbol Bulentayev – portfolio: https://www.artstation.com/artist/eksrey

Wizualnie Idealnie - Yerbol Bulentayev - Split

Ostatnio miałem okazję obejrzeć film „Split”, który spodobał mi się. Fajny thriller, tak więc jeśli lubi taki gatunek filmowy, to szczerze go polecam. Powyższa praca pochodzi natomiast z konkursu, w którym za zadaniem było zobrazować złożoność różnych osobowości, które mieszkały w umyśle głównego „bohatera” filmu. Swoją drogą autor ilustracji zdobył drugie miejsce – moim zdaniem, jak najbardziej zasłużenie.

  1. Jan Urschel – portfolio: https://www.artstation.com/artist/janurschel

Wizualnie Idealnie - Jan Urschel - Banu Defender

Każdy kto interesuje się grami i śledzi kampanie na Kickstarterze rozpoznaje nazwę Star Citizen. Grafika ta pochodzi właśnie z tego projektu, który znany jest z tego, że zebrał astronomiczną kwotę 140mln $ oraz jego proces produkcyjny ciągnie się w nieskończoność. Ale co by nie było, projekt stworzony przez Jana to kawał porządnego sci-fi. Do tego wszystko jest ładnie wkomponowane w otoczenie i tworzy spójną całość.

  1. Wardenlight Studio – portfolio: https://www.artstation.com/artist/wardenlight

Wizualnie Idealnie - Wardenlight Studio - The Elder Scrolls Online: Cinematic

Grafiki (bo w linku znajdziecie ich więcej), które pochodzą z cinematicu do The Elder Srcolls Online. Jak przystało na fantasy jest epicko, czuć atmosferę zbliżającej się walki. W linku do pracy możecie również obejrzeć cały zwiastun do gry – polecam. Bardzo fajnie zrealizowany.

  1. Avishek Banerjee – portfolio: https://www.artstation.com/artist/avishekbanerjee

Wizualnie Idealnie - Avishek Banerjee - Environment concept

Bardzo lubię concept art w takim stylu. Przypomina on mi ilustracje, które są wizytówką szkoły FZD (Feng Zhu School of Design). Oprócz masy detalu jaki ta grafika zawiera warto zwrócić uwagę na fakt, że tak samo jak przy dużych ilustracjach, tak i również przy conceptach co raz częściej używa się grafiki 3d jako bazy do rysunku. Tak również było i w tym przypadku – w linku możecie zobaczyć jak wyglądały czyste modele 3d przed etapem malowania.

  1. Alexander Sköld – portfolio: https://www.artstation.com/artist/skold

Wizualnie Idealnie - Alexander Sköld - Slum Apartments

Jeśli jesteśmy już przy wykorzystywaniu modeli 3d w ilustracjach, to tutaj mamy kolejny przykład takiej techniki. Autor stworzył bazę używając jedynie 3 modeli trójwymiarowych i jak wspomniał na swoim profilu wykonanie całości od początku do końca zabrało mu około 8 godzin. Robi wrażenie. Do tego ta świetna kompozycja i te czerwone neony, które dodają smaku ilustracji. Takie detale właśnie powodują, że od razu widać wysokie umiejętności autora.

  1. Darek Zabrocki – portfolio: https://www.artstation.com/artist/zabrocki

Wizualnie Idealnie - Darek Zabrocki - Horizon pitch work

Dawno nie było nic od polskich artystów, tak więc tutaj coś od naszego rodaka. Darek Zabrocki, to marka sama w sobie i każdy fan digital artu (na całym świecie) powinien znać jego prace. Tutaj świetna praca stworzona do gry „Horizon”. Autor świetnie ukazał dynamizm zmagań ludzi z mechanicznym dinozaurem.

  1. LimKuk – portfolio: https://www.artstation.com/artist/limkuk

Wizualnie Idealnie - LimKuk - Deadpool - Symbiote

W dzieciństwie uwielbiałem Spider-Mana. Zbierałem komiksy, oglądałem serial animowany. Do tej pory żałuję, że na łamach ekranów kinowych Venom pojawił się tylko raz (dodatkowo bardzo słabo go zrealizowano), a na postać Carnage’a do tej pory nikt się nie zdecydował. Połączenie z Deadpoolem (popularnym ze względu ostatniego filmu) od razu wpadło mi w oko. Bardzo fajny koncept. Jestem ciekaw jak takie szalone połączenie wypadłoby w filmie 😀

  1. Jesper Ejsing – portfolio: https://www.artstation.com/artist/ejsing

Wizualnie Idealnie - Jesper Ejsing - Monster and lady

Jedna z lepszych prac jakie ostatnio znalazłem na Artstation. Oświetlenie, kolorystyka, ułożenie ciała węża, które idealnie prowadzi widza ku postaci na szczycie drzewa – wszystko jest tutaj idealne. Na prawdę jestem pełen podziwu dla autora pracy – świetna robota! Koniecznie zajrzyjcie na profil Jespera, jest tam mnóstwo innych, genialnych ilustracji.

  1. Vladimir Manyukhin – portfolio: https://www.artstation.com/artist/mvn78

Wizualnie Idealnie - Vladimir Manyukhin - Truth Won't Out

Praca przywodzi mi na myśl serial Tabu – swoją drogą jeden z lepszych seriali jakie ostatnio oglądałem. Mamy tutaj przedstawioną zbrodnię i moment jej tuszowania, kolorystyka dopełnia mroczną i tajemniczą atmosferę. Wszystko to zebrane do kupy daje nam pogląd na miasto, które jest pełne przestępstwa, brudu i zła. Samo ujęcie ma też bardzo fajny filmowy charakter. Zasłużone miejsce w zestawieniu.

To tyle na dziś. Jestem ciekaw jakie nowe, świetne prace uda mi się wypatrzeć w tym tygodniu. Tak więc do następnego weekendu!