Digital Art

Przegląd prac z Artstation #1

Wizualnie Idealnie - Artstation 001

Artstation to obecnie chyba najbardziej popularny serwis, który stanowi swego rodzaju portfolio dla grafików skupionych wokół takich dziedzin jak 3d, digital/matte painting. Można tam spotkać zarówno profesjonalistów z branży filmowej i gier komputerowych, hobbystów jak i tych, którym marzy się przygoda przy wysokobudżetowych produkcjach.

Postanowiłem raz na tydzień wrzucać moje zestawienie prac z tego serwisu, które zrobiły na mnie największe wrażenie. Oczywiście przy każdej z nich znajdzie się również link do pracy oraz profilu artysty, tak żebyście mogli w razie potrzeby lepiej zapoznać się z jego twórczością.

Top 9 prac z Artstation – tydzień #1

  1. Jakub Różalski – portfolio: https://www.artstation.com/artist/jakubrozalski

Wizualnie Idealnie - Jakub Różalski - 1920 Red Dragon

Polski artysta bardzo dobrze znany na całym świecie. Jeśli interesujecie się grafiką lub grami planszowymi, to możecie kojarzyć jego ilustracje do „Scythe”, która osadzona jest w jego autorskim uniwersum 1920+ (swoją drogą zerknijcie sobie na zalinkowym wyżej profilu na resztę prac z tego projektu – są mega).

  1. Manuel De Jorge – portfolio: https://www.artstation.com/artist/nbquaternion

Wizualnie Idealnie -Manuel de Jorge -Lycon Pictus Sculpt

Lubię scultpy (rzeźby) z ZBrusha. Do tego tutaj mamy bardzo fajną stylizację postaci, w których autor projektu się lubuje. Bardzo dobre wykonanie techniczne, dobry design, ładna prezentacja. Obrazek od razu przykuł moją uwagę dlatego postanowiłem zamieścić go w zestawieniu.

  1. Mateusz Oźmiński – portfolio: https://www.artstation.com/artist/artozi

Wizualnie Idealnie - Mateusz Oźmiński - Dragon Nuggets

Kolejna praca naszego rodaka. Tym razem autorem jest Mateusz Oźmiński. Dlaczego grafika pojawiła się w zestawienie? Lubię fantastykę. Lubię smoki. Do tego podoba mi się paleta barw. Oglądając grafikę czuć ogrom bestii, którą ona przedstawia. Na prawdę kawał porządnej roboty.

  1. Bayard Wu – portfolio: https://www.artstation.com/artist/bayardwu

Wizualnie Idealnie - Bayard Wu - Ms. Orc Queen

Było już o tym, że lubię fantastykę. Mamy więc jedną z prac artysty, która stanowi część większej serii o nazwie „Ms. Orc”, a która jest typowym przykładem ilustracji rodem ze świata fantasy. Pierwszym moim skojarzeniem oczywiście jest WarCraft i bardzo ciekawe ukazanie królowej orków wśród bitewnego zgiełku idealnie pasowałoby do tej serii ze stajni Blizzarda. Dodatkowo wchodząc w link do pracy możecie obejrzeć gifa ukazującego poszczególne etapy powstawania ilustracji oraz wersję z szerszym, bardziej panoramicznym kadrem.

  1. Pasquale Giacobelli – portfolio: https://www.artstation.com/artist/pale

Wizualnie Idealnie - Pasquale Giacobelli - Neo

Zdjęcie, czy grafika? 🙂 Uwielbiam realistyczne postacie trójwymiarowe. Tutaj nie dość, że realizm jest niesamowicie zachowany, to jeszcze praca przedstawia jednego z moich ulubionych aktorów, z filmu, który bardzo, bardzo lubię. Czyli mamy tutaj Keanu Reeves i jego postać Neo z Matrixa. O technicznej stronie pracy nie będę się rozpisywać, bo sami możecie stwierdzić, że autor zna się na tym co robi. Coś niesamowitego. Też bym chciał tak umieć.

  1. Shuo Shi – portfolio: https://www.artstation.com/artist/shishuo0808

Wizualnie Idealnie - Shuo Shi - Mechanical Girl

Ostatnio zapanowała moda na Cyberpunk. Dlaczego? Chyba każdy powinien wiedzieć, ale jakby trafił się ktoś nieobyty w temacie to już spieszę z odpowiedzią. Ghost in the Shell. Wraz z premierą filmu nastał szał na takie cybrpunkowe klimaty i w takim stylu jest utrzymana ta praca. To co mi się najbardziej tutaj podoba, to po pierwsze design broni oraz skupienie uwagi widza poprzez zestawienie różowych, jaskrawych włosów z podświetleniem w tle.

  1. Romain Chauliac – portfolio: https://www.artstation.com/artist/wizix

Wizualnie Idealnie - Romain Chauliac - Dyno Sculpt

Było już, że lubię smoki. Tutaj mamy kolejnego przedstawiciela gatunku, ale tym razem podejście jest inne. Już nie typowa ilustracja, ale rzeźba z Zbrusha. Bardzo fajny design, ładne, klimatyczne oświetlenie. Do tego praca została wykonana jako element kursu graficznego na zaznajomienie się z softem do rzeźbienia 3d jakim jest już wspomniany ZBrush. Minus taki, że obecnie jest dostępna wyłącznie francuska wersja. Ale i tak nie zmienia to tego, że praca jest bardzo dobra.

  1. Valeria Styajkina – portfolio: https://www.artstation.com/artist/valeriastyajkina

Wizualnie Idealnie - Valeria Styajkina - Naga Queen

Gdy wypatrzyłem tą pracę wśród masy innych od razu sobie pomyślałem, że byłby to świetny koncept do serii Heroes of Might and Magic. Miło zaskoczył więc mnie fakt, że autorka pracy podała, że jest to jej fanart na temat jednej z jednostek z tej gry. Czyli jeśli ja tak to odebrałem, to osiągnęła cel jaki jej przyświecał podczas tworzenia. Brawo!

  1. Jun Lee – portfolio: https://www.artstation.com/artist/cptlee139

Wizualnie Idealnie - Jun Lee - Tample Interior

Czujecie tą epickość? Rozmach? Przepych? Monumentalizm? Ja tak. Do tego to wspaniałe oświetlenie. Od razu zostałem kupiony przez twórcę, który mam nadzieję w przyszłości stworzy niejedną podobną pracę.

To tyle jeśli chodzi o pierwszą odsłonę przeglądu najbardziej interesujących (wg mnie oczywiście) prac z Artstation. Mam nadzieję, że spodobało się Wam moje zestawienie i że skłoniłem Was abyście sami również zagłębili się w nieskończoną ilość genialnych grafik, które można znaleźć na tym serwisie. Kolejna porcja już za tydzień.