Digital Art

Przegląd prac z Artstation #2

Wizualnie Idealnie - Artstation 002

Kolejny tydzień za nami. Pora więc na drugie zestawienie prac, które zwróciły moją uwagę na Artstation. Zadanie miałem dość trudne, bo jak zwykle na serwisie pojawiła się cała masa niesamowitych grafik. To zaś co najbardziej wpadło mi w oko znajdziecie w rozwinięciu posta.

  1. Antonio J. Manzanedo – portfolio: https://www.artstation.com/artist/ajmanzanedo

Wizualnie Idealnie - Antonio J. Manzanedo - Rakshasa

Spodobał mi  się tutaj ten malarski feeling. Poza tym temat pracy – Rakshasa – od razu skierował moje myśli ku sadze Baldur’s Gate i uniwersum Zapomnianych Krain. Jakby miała ukazać się nowa odsłona serii Wrót Baldura, to chciałbym, żeby wszystkie koncepty i design przeciwników tak wyglądał.

  1. Jun You – portfolio: https://www.artstation.com/artist/jacqu

Wizualnie Idealnie - Jun You - The MASK of Buddha's lion warrior attendant

Tak jak i tydzień temu, teraz również pojawiają się sculpty (rzeźby) z ZBrusha. Genialnie wykonana maska. Autor postarał się o wyrzeźbienie z dbałością o najmniejsze detale. Do tego świetna kolorystyka. Od razu praca przykuła moją uwagę.

  1. Ioan Dumitrescu – portfolio: https://www.artstation.com/artist/ioandumitrescu

Wizualnie Idealnie - Ioan Dumitrescu - Disney-Beauty and the Beast

Wraz z premierami filmowymi na Artstation zawsze pojawia się masa artów z danej produkcji. Tak też stało się po wejściu na ekranu kinowe nowego dzieła Disneya – Pięknej i Bestii. Z wielu ilustracji ta najbardziej przypadła mi do gustu. Wspaniała architektura i gra świateł, która opowiada historię.

  1. Aldo Martinez – portfolio: https://www.artstation.com/artist/aldomartinez

Wizualnie Idealnie - Aldo Martinez - GigiHadid 3D Portrait

Praca została zainspirowana sesją zdjęciową modelki Gigi Hadid wykonaną dla Reeboka. Świetnie wykonana postać. Bardzo realistyczna. Po wejściu w link możecie przyjrzeć się z bliska detalom. Ilustracja w bardzo fajny sposób pokazuje jak popularne obecnie stały się tekstury od XYZ w kontekście materiału skóry. Poza tym autor wykorzystał alshaders, które też teraz są używane przez bardzo duże grono artystów.

  1. Sylvain Sarrailh – portfolio: https://www.artstation.com/artist/tohad

Wizualnie Idealnie - Sylvain Sarrailh - California 2085

Kompozycja i kolorystyka. To dwie rzeczy, dla który praca ta została przeze mnie umieszczona w obecnym zestawieniu. W ogóle Sylvain bardzo dobrze operuje paletą kolorów (jak przystało na Senior Concept Artystę w studio Rocksteady), o czym możecie przekonać się przeglądając resztę jego portfolio na Artstation.

  1. Devendra Dewan – portfolio: https://www.artstation.com/artist/deven

Wizualnie Idealnie - Devendra Dewan - Cyclops Fan Art

Tym razem coś komiksowego i ponownie wykonane od początku do końca w ZBrushu. Jeden z lepszych komiksów fan artów jakie dane mi było ostatnio obejrzeć. Spójrzcie na ten detal na kostiumie i świetnie zachowaną anatomię. Klasa sama w sobie.

  1. Vahid Montazeri – portfolio: https://www.artstation.com/artist/bbbb5331

Wizualnie Idealnie - Vahid Montazeri - Centenario LVL2

Pierwsza wizualizacja w zestawieniu. Jeśli ktoś chciałby się zajmować tą działką 3d na profesjonalnym poziomie, to dążenie do podobnej jakości jest jak najbardziej wskazane. Oświetlenie jest bardzo, bardzo dobre. Refleksy na aucie są wręcz perfekcyjnie rozłożone (a jest to akurat wielka bolączka początkujących grafików, którzy biorą się za wizualizacje aut). W linku możecie obejrzeć więcej renderów z tym autem w roli głównej.

  1. Alfred Roettinger – portfolio: https://www.artstation.com/artist/alfred_r

Wizualnie Idealnie - Alfred Roettinger - Mad Max Immortal Joe

Ponownie mamy model 3d postaci. Oglądałem Mad Maxa, zrobiłem nawet sesję zdjęciową stylizowaną na ten film. Normalnym więc było, że praca ta od razu mi się spodobała. Zresztą nie mogło być inaczej, bo sami możecie przekonać się o tym, że Alfred ma nieziemskie umiejętności. Koniecznie wejdźcie w link i obejrzycie całą masę pozostałych ujęć z projektu – ja je zobaczycie to tym bardziej Was ona zachwyci.

  1. Sergey \grekgss\ Grechanyuk – portfolio: https://www.artstation.com/artist/grekgss

Wizualnie Idealnie - Sergey Grechanyuk - Road

Lubię, gdy na ilustracji coś się dzieje. Gdy coś ona opowiada. Tutaj pojawił się ten element, a do tego mamy piękne światło. Wszystko razem bardzo ładnie jest zgrane kompozycyjnie. Jako ciekawostkę można nadmienić, że autor przy tworzeniu ilustracji wykorzystał modele 3d jako bazę do późniejszego malunku. Warto zainteresować się tą techniką, bo jest ona co raz częściej stosowana w branży, gdzie zaciera się podział między grafikami 2d, a 3d.

Kolejna część przeglądu za nami. Mam nadzieję, że z wyborem prac udało mi się trafić w Wasze gusta. Jeśli tak to zachęcam do odwiedzenia profili poszczególnych artystów na Artstation i zapoznanie się z resztą ich twórczości. Do następnego razu!