Digital Art

Przegląd prac z Artstation #5 / #6

Wizualnie Idealnie - Artstation 005 006

Tym razem zamiast tygodniowego przeglądu prac przedstawiam Wam zestawienie z dwóch ostatnich tygodni. Oczywiście mam nadzieję, że taka forma to tylko jednorazowa zmiana wymuszona moim brakiem czasu w ostatni weekend. Tak więc zobaczymy co ciekawego pojawiło się ostatnio na Arstation.

  1. Junling Wang – portfolio: https://www.artstation.com/artist/junling-art

Wizualnie Idealnie - Junling Wang - Visit

Średniowieczne klimaty to coś co lubię. Tutaj mamy wszystko bardzo ciekawie przedstawione, kompozycja ładnie zagrała. Do tego świetne operowanie customowymi pędzlami, które bardzo dobrze wydobywają fakturę poszczególnych materiałów/obiektów.

  1. Carlos Ortega Elizalde – portfolio: https://www.artstation.com/artist/carlosortega

Wizualnie Idealnie - Carlos Ortega - Slow Burn

Każdy kto interesuje się grafiką cyfrową powinien kojarzyć tego pana. Jego postacie kobiece w konwencji pin up są dość mocno rozpoznawalne, a najbardziej znana jest chyba ta, która wylądowała na okładce Expose od Ballistic Publishing. Oczywiście gorąco polecam Wam zajrzeć na profil autora w celu zapoznania się z całą jego twórczością. A co do tej pracy, to mamy tutaj bardzo solidny model 3d, świetnie zapozowaną postać, ładnie wykonane ciuchy (dobry przykład na to jak można wykorzystać Marvelous Designera) + dużą dbałość o szczegóły. Czyli wszystko to co powinien zawierać porządny digital art.

  1. Juan Pablo Roldan – portfolio: https://www.artstation.com/artist/roldan

Wizualnie Idealnie - Juan Pablo Roldan - Ritual del Fuego

Jak zwykle w każdym zestawieniu musi pojawić się jakaś ilustracja, do której stworzenia została wykorzystana baza wykonana w 3d. Tak również jest i w tym przypadku. W linku do pracy możecie obejrzeć jak wyglądał trójwymiarowy render, który został następnie podmalowany. Sama zaś praca, to epickość w każdym tego słowa znaczeniu. Jako widzowie możemy poczuć moc, podniosłość rytuału, który ma się zaraz odbyć.

  1. Karl Simon – portfolio: https://www.artstation.com/artist/karlsimon

Wizualnie Idealnie - Karl Simon - Entrance Hall

Druga już praca w moim zestawieniu z ostatniej Disneyowskiej produkcji „Piękna i Bestia”. Mam nadzieję, że twórcy zdecydują się wydać artbook z tego filmu, bo obrazki stworzone przez concept artystów są po prostu nieziemskie. I tak jak ostatnio tutaj również mamy wspaniałą grę światła, która wydobywa wszystkie smaczki architektury holu wejściowego pałacu bestii.

  1. Markus Just – portfolio: https://www.artstation.com/artist/markus_just

Wizualnie Idealnie - Markus Just - Emerald Sky

Cudowna kolorystyka tej ilustracji od razu przykuła moją uwagę. Paleta barw jest wprost cudowna. Zwróćcie również uwagę na sposób budowania form przez użyciu różnych pędzli i kierunku w jaki się one układają.

  1. Mariusz Kozik – portfolio: https://www.artstation.com/artist/lacedemon

Wizualnie Idealnie - Mariusz Kozik - Towarzysze Pancerni

No i mamy kolejnego Polaka w zestawieniu. Prace Mariusza bardzo mi się podobają. Jeśli chodzi o cyfrowe malarstwo historyczne, to mogę powiedzieć, że jest to chyba jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku, o ile nie najlepszy. Jako ciekawostkę mogę dodać, że jego prace można było ostatnio podziwiać od 28 kwietnia do 20 maja w warszawskiej Pragalerii.

  1. Enshan Lee – portfolio: https://www.artstation.com/artist/enshanlee

Wizualnie Idealnie - Enshan Lee - Sylvanas Windrunner

Praca przedstawiająca postać z World of Warcraft – mamy więc fantastykę w czystej postaci. Stonowana paleta kolorów nadaje mrocznego, tajemniczego klimatu, który idealnie współgra z charakterystyką przedstawionej na ilustracji postaci.

  1. Sebastian Zapata – portfolio: https://www.artstation.com/artist/sebastianzapata

Wizualnie Idealnie - Sebastian Zapata - Through the Woods

Zdjęcie to czy grafika? Jak widzicie poziom realizmu jaki można osiągnąć w grafice trójwymiarowej jest po prostu nieziemski. A jak sam autor pracy napisał, scena ta została przez niego stworzona jako test nowej stacji roboczej. 200mln polygonów i tekstury w rozdzielczości 16 i 32k również. Żeby można było to przetworzyć Sebastian wykorzystał pc’ta z 128gb pamięci ram oraz 4x kartami GeForce 1080Ti oraz 2x Titan XP. To również robi ogromne wrażenie. Chciałbym mieć takiego potwora do pomocy przy tworzeniu własnych projektów.

  1. Danial Spivak – portfolio: https://www.artstation.com/artist/spacecentipede

Wizualnie Idealnie - Danial Spivak - Kroenen fan art

Jeśli jesteście fanami komiksów powinniście rozpoznać tę postać. Karl Ruprecht Kroenen – postać z komiksów Hellboya. Tutaj mamy bardzo, bardzo dobry fan art tej postaci. Do tego oświetlenie, które razem z minimalistyczną scenerią buduje niesamowity klimat tej postaci. No i te ciuchy. Autor nie użył przy ich tworzeniu Marvelous Designera – wyrzeźbił je w Zbrushu. Poziom najwyższej ligi!

No i to tyle w dzisiejszej odsłonie. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie prace przypadły Wam do gustu i że kolejna odsłona przegląda prac z Arstation pojawi się już bez obsuwy, czyli za tydzień.